همایش سیزدهم (1396)
همایش دوازدهم (1395)
اطلاعات همایش ها
ارسال مقاله

  حاشیه های نشست سینمای همایش دکترین مهدویت

به گزارش کمیته اطلاع رسانی همایش بین المللی دکترین مهدویت، نشست ویژه سینمای ایران و مهدویت؛ چالش ها و ظرفیت ها، با حاشیه هایی جالبی همراه بود که در ذیل می خوانید.

محمد رضا اسلاملو منقتد سینما، از حضور و استقبال میهمانان در نشست ویژه سینمای ایران و مهدویت؛ چالش ها و ظرفیت ها، تشکر کرد و گفت: سینمای شیعه و هنرمند انقلابی کارهایی عرضه می کند که اصلا هالیوود کیش و مات می شود.

وی دلیل این استقبال را آشنایی هنرمندان با عرصه سینما و هنر ذکر کرد.
۱_ حجت الاسلام والمسلمین پورسیدآقایی در این نشست گفت: هنوز برای بسیاری از اهل علم، مبانی ولایت فقیه، جا نیافتاده است.
۲_ وی خطاب به مسوولین گفت: مسوولین! رییس صداوسیما!روسای شبکه ها! آقای رییس جمهور! توضیح بدهید برای مهدویت چکار کرده اید؟
۳_ وی گفت: مهدویت بدون ساخت فیلم راه به جایی نمی برد و افزود: مقصر اصلی کم کاری در عرصه مهدویت، حوزه و روحانیت است.
۴_ پورسیدآقایی به نقل از آقای تابش، منتقد سینما گفت: هنرمندان می گویند مگر ما بیکار هستیم فیلم برای امام زمان(عج)، بسازیم تا صد نفر به ما نق بزنند؛ جایی فیلم می سازیم که پول داشته باشد و هم نق نشنویم.
۵_ با توجه به برگزاری نشست انتظار و بیداری اسلامی در همین مرکز، اکثر خبرنگاران و عکاسان به نشست سینمای ایران و مهدویت، آمده بودند.
۶_ در ابتدای این نشست، فیلم از اینجا تا ابدیت، ساخته مریم اژدری پخش شد که سکوت مطلق در سالن جلسه حکمفرما بود و پس از آن، آقای اسلاملو گفت: ما که نفهمیدیم چی شد!؟
۷_ محمد رضا اسلاملو، خطاب به هنرمندان و فیلم سازان گفت: سینمای اسلامی را باید از لابه لای مفاتیح، ادعیه و مصحف شریف جستجو و ساخت.
۸_ تابش از منتقدان فیلم کشور (دبیرنشست)، گفت: هنرمندان ایران، متناسب با سینمای ایران، تربیت نشده اند؛ نه هالیوودی هستند، نه اسلامی؛
۹_ وی گفت: جریان ورود و خروج هنر و سینما، باید مبتنی بر نیازهای جامعه باشد.
۱۰_ تابش تصریح کرد: سینمای ایران نیازمند مدیریت هنری بر هنرمندان است.
۱۱_ سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قبانچی، امام جمعه نجف در این نشست مورد استقبال وتشویق حضار قرار گرفت؛ چرا که حرف های وی مبتنی بر نیازهای سینمای اسلامی در جامعه ایرانی بود.
نسخه قابل چاپ
ارسال اين مطلب به دوستان
دريافت فايل مطلب

آدرس ايميل :
نظر شما :
نمايش آدرس ايميل